AStOP

Auditív stresszt oldó program

Mi jelent az AStOP?

Az AStOP egy lépcsőzetesen felépített dinamikus auditív stresszt oldó program, mely a hallórendszerrel, mint komplex dinamikus rendszerrel foglalkozik. Ebben a szemléletben térképezzük fel a rossz auditív szokásokat és környezeti hatásokat, valamint a tartós negatív stressz lehetőségével is számolunk, melyek együtt és külön-külön is auditív stresszt képesek generálni, különös tekintettel az atipikus fejlődéssel érintetteknél. Az auditív stressz nem hallási érzékenység. Auditív stressz bárkinél előfordulhat, egészséges gyermeknél és felnőttnél egyaránt, míg hallási érzékenység az idegrendszer fejlődési problémáinak kísérő jelensége.

Az auditív stressz tünetei

Auditív stresszre gondolhatunk a következő esetekben, amikor akár hanginger típushoz, személyhez, körülményhez köthetően az alábbiakat tapasztaljuk:

hallott ingerektől fáradás,
teljesítményromlás,
csend és nyugalom keresése,
a zavaró hanginger, körülmény, szokás beazonosítható,
megváltozott viselkedés pl. hangingerre agresszív, dühkitörés, sírás, visszahúzódás,
testi tünet- ideges tünetek
figyelemtartási probléma,
koncentrálóképesség csökkenés,
memória probléma,
alvási nehézség.

Hogyan zajlik egy AStOP program?

Az auditív szokások és stresszt okozó tényezők feltérképezését egy dinamikus tünetlap segítségével végezzük és az információk alapján a családdal közösen törekszünk a helyes auditív szokások és környezeti tényezők kialakítására, és szükség szerint kerül sor az egyedi paraméterekkel rendelkező, színes zajokkal kombinált, tervezett sorrendű zeneprogram hallgatására
A program minimum 10, maximum 30 alkalomból áll. Napi 20 perces zenehallgatással valósul meg, mely történhet személyesen vagy online. A program lényege, hogy a zene agyra gyakorolt jutalmazó hatását (memória, figyelem, viselkedés, végrehajtó funkciók, alvás minőség javulás, stresszoldás, stb.) plusz stimulussal biztosítjuk, fokozzuk, melyet különböző tulajdonságú színes zajokkal érünk el. Mindez egyéni igény szerint történik.

Az AStOP kiváló előkészítője, kísérője vagy kiegészítője lehet egy-egy idegrendszert fejlesztő mozgásterápiának, logopédiai terápiának, beszédértést, beszédészlelést fejlesztő folyamatnak, hallástréningnek, önismereti útnak, életvezetési technikák elsajátításának.

Az AStOP ugyanakkor:

nem kezel betegséget,

nem hallástréning,

nem relaxációs zene,

nem helyettesít pszichoterápiát.

Könnyebbséget, plusz segítséget jelent:

SPD-szenzoros feldolgozási zavarral,

ADHD-figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral,

ADD-figyelemzavarral érintett egyéneknek;

szorongással, alvási nehézségekkel küzdő gyermekeknek és felnőtteknek az alap terápiájuk kiegészítéseként;

egészséges személyeknek, akiknek valóban tartósan rossz auditív szokások és környezeti hatások nehezítik a napjaikat.

A program maximum 30 napot vesz igénybe, mely szükség esetén szünetekkel ismételhető. A zenehallgatás internetkapcsolat segítségével otthon is hallgatható a szakember folyamatos kontrolljával.