Meixner terápia

Olvasás, írás, helyesírás fejlesztés

Mi takar a Meixner módszer?

A Meixner-módszer egy olvasástanítási módszer, melynek lényege, hogy az olvasástanulás folyamatában kiemelt szerepet kap a beszédfejlesztés, mely támogatja, biztosabb alapokra helyezi az olvasás elsajátítását. A betűtanítás sorrendje, a hármas asszociáción alapuló betűtanítás, a haladási tempó, a logikusan tervezett építkezés, a különböző olvasáshoz szükséges részképességeket fejlesztő feladatok adják a módszer különlegességét és hatékonyságát.

Le van maradva a gyerkőc az olvasásban?

Gyakran találkozunk olyan gyermekekkel, akik a hagyományos olvasástanítás során lemaradnak, esetleg komolyabb nehézségeket mutatnak az olvasás, írás és szövegértés területén. Az esetükben javasolt olvasásvizsgálat végzése, mely rámutat a gyermek nehézségeire, az elakadás szintjére és feltételezett okaira. A vizsgálat alapján pedig megtervezhetővé válik a fejlesztési folyamat.

Hogyan zajlik egy olvasás vizsgálat?

Az olvasásvizsgálat során a betűk szintjétől indulva jutunk el a szöveg olvasásig, az olvasott szöveg értelmezéséig.
Az olvasásvizsgálatot írásvizsgálat és szókincspróba egészíti ki. A Meixner-vizsgálatokat érdemes továbbá GOH-GMP beszédpercepciós vizsgálattal is kiegészíteni az átfogóbb kép érdekében.

A reedukációban a Meixner-módszer alapelveit követve haladunk végig a gyermek számára nehézséget okozó területeken egyéni haladási tempóban. Fontos eleme a fejlesztési folyamatnak, hogy a gyermeknek önbizalmat adjon és a korábbi kudarcélményeket leépítve megtapasztalhassa a kompetenciaérzést, amit az olvasás nyújthat.

A fejlesztés egyéni foglalkozás keretében történik, heti minimum 1 alkalommal, otthoni gyakorlással kiegészítve.