Komplex mozgásterápia

Nemcsak a mozgásszervezés fejlődését segíti, hanem az idegrendszeri működés fejlődése által pozitívan hat a tanulási folyamatokra is.

Rendszeres gyakorlás otthon

A Komplex mozgásterápia vagy rövidítve KMT egy elsődlegesen otthoni rendszeres gyakorlásra épülő tréning, mely az idegrendszer érési folyamatait támogatja. Az egyes gyakorlatok különböző mozgási képességek fejlődését segítik, a rendszeres gyakorlás pedig segít a mozgási automatizmus kiépítésében és ezáltal a mozgási képesség megszilárdításában. Egy előzetes részletes felmérés alapján indul meg a fejlesztési folyamat, mely nemcsak a mozgásszervezés fejlődését segíti, hanem az idegrendszeri működés fejlődése által gyakran pozitívan hat többek között a figyelem, viselkedés, feladattudat, téri tájékozódás, testséma, emlékezet területeire is, ezáltal a tanulási folyamatokra is.

A Komplex mozgásterápia egy elsődlegesen otthoni rendszeres gyakorlásra épülő tréning, mely az idegrendszer érési folyamatait támogatja. Az egyes gyakorlatok különböző mozgási képességek fejlődését segítik, a rendszeres gyakorlás pedig segít a mozgási automatizmus kiépítésében és ezáltal a mozgási képesség megszilárdításában. Egy előzetes részletes felmérés alapján indul meg a fejlesztési folyamat, mely nemcsak a mozgásszervezés fejlődését segíti, hanem az idegrendszeri működés fejlődése által gyakran pozitívan hat többek között a figyelem, viselkedés, feladattudat, téri tájékozódás, testséma, emlékezet területeire is, ezáltal a tanulási folyamatokra is.

homlolebeny tréning debrecen, homloklebeny torna

A tréning gyakran pozitívan hat a következő területekre:

olvasás, írás, elsősorban az írás külalakja tekintetében
figyelem, koncentráció
téri tájékozódás
egyensúly
mozgás összerendezettsége, harmóniája
kézdominancia érése
finommotoros, grafomotoros képesség
magatartás
szobatisztaság (amennyiben az orvosi kompetenciát érintő problémák ki vannak zárva)

A gyakorlatsorok egyénre szabottak és az egyén fejlődési üteme szerint változnak a szakember rendszeres kontrollja mellett. Otthoni gyakorlás keretében heti 5 napon célszerű a megadott gyakorlatsort végezni, mely napi 15-30 percet vesz igénybe. A kontrollokra 4-6 hetente kerül sor.
A gyakorlatok pontos kivitelezése és a megfelelő feladattudat elvárása miatt, átlagosan 5 éves kortól alkalmazható egészen felnőttkorig, de egyéni elbírálás alapján kisebb gyermekek esetén is alkalmazható.